Sūdus jāvāc laicīgi, jeb ar ko beigsies kriptovalūtu un tokenu bums.

kriptovalūtasKriptovalūtu sektanti, tik aizrautīgi filozofēja par to, kā nu mainīs pasauli ar nevienam nesaprotamu naudas alternatīvu, ka patiesībā neviens pat ne uz mirkli neuzdeva sev jautājumu, un ko par to visu saka ierēdņi, un ne jau šādi tādi ierēdņi, bet piemēram SEC, FINRA, NFA… jo neko varenāku par šīm institūcijām pagaidām neviens nav izdomājis, un viņu roka var aizsniegties jebkur pasaulē. Ja  šiem ierēdņiem pat tikai tālumā parādās aizdomīga sūdu smaka, tad viņi nospiež sarkano pogu, lai tikai nedod Dievs, nekas nenotiktu ārpus ierastajiem un saprotamajiem rāmjiem, un nevajadzētu pēc tam atrotīt piedurknes, lai visus mēslus izmēztu, nekādā gadījumā nevajadzētu strādāt virsstundas, un ne pie kādiem apstākļiem vēl arī savās svētajās brīvdienās.

Jo brīvdienās šiem ierēdņiem ir nepieciešams uzspēlēt golfu, izkurināt kādu cigāru, iedzert izturētu viskiju kopā ar paziņām. Bet pirms tam aizvest dēlu uz beisbola sekciju, meitu uz zīmēšanas pulciņu, un vakarā kopā ar sievu aiziet uz teātra izrādi, jo savādāk viņas jaunā kleita turpinās karāties drēju skapī bez pielietojuma. Šis ir neaizskarams laiks viņu izpratnē, un to lieliski iepriekš vēsturē jau ir demonstrējuši, gan finanšu regulātori, gan piemēram sporta līgu vadītāji.

Kurus nevar šeit nepieminēt, jo spilgtākus piemērus būs grūti atrast.

Ja kāds seko līdzi NBA, KHL, NFL, NHL u.c. tad pēdējā laikā tādu ļoti rupju incidentu skaits spēļu laikā ir stipri samazinājies. Kāpēc?  Tāpēc ka, ja nu tiek ievārīti kādi mēsli, tev ātri ir jāsasauc disciplināro komisiju, atvilkt aiz ausīm visus sūdabrāļus , kuri ir vainīgi konkrētajā incidentā, lai tie paskaidrotu, kāpēc viņi tā ir darījuši un jāpieaicina vēl tur kaut kādi funkcionāri, īsāk sakot, tas pats par sevīm jau ir diezgan sarežģīts loģistikas uzdevumus. Jo, ja verdikta nebūs līdz nākošajai spēlei, (un vispār vēlams, līdz nākošajam rītam), tad presē sāksies histērija un tie kuri klusībā gaida katru izdevību, lai atkal uzbruktu sen kārotajai vietai pie lielās siles, to noteikti mēģinās izmantot savā labā. Vēl vairāk, ja to nepaspēs izdarīt piemēram play-off laikā, tad nākošā spēle jau pārvērtīsies “titānu ciņā”, kur spēlētāju galvenais uzdevums būs palikt dzīvam līdz mača beigām… Teiksi, kas tie par murgiem? Bet tie diemžēl, nav murgi, man pat nav tālu jāmeklē, jo tādu piemēru tajā pašā NHL ir vesela masa. Piemēram, kad mača laikā tika organizētas medības uz Klodu Lemjē (tas veiksmīgi tika aiztransportēts līdz slimnīcai) vai piemēram kad medīja tos pašus: Maksu Talbo un Berettu Džonsonu (tie, tikai veiksmīgas sagadīšanās dēļ netika sakropļoti), un tas kas notika 70-80jos  šobrīd vispār tiek uztverts, kā genocīds un bezpridzels.

Nu un tālāk attīstoties notikumu gaitai, bez preses jau pievilksies klāt juristi un visa šī ievārītā putra jau sāks vilkt uz ilgiem tiesu procesiem, (piemēram NHL regulāri atšaudās tiesu procesos, kuros tiek izskatītas lietas piemēram par nepietiekamu profilaksi smadzeņu satricinājumu gadījumos), kas parasti beidzas ar milzīgiem sodiem un kompensācijām.

Nu lūk… un saprotot kāda sūdu kaudze tev lēnām virzās virsū, tu saproti, ka tev nav izvēles, vajadzēs strādāt pa naktīm, vajadzēs strādāt pa brīvdienām, un kas sanāks galarezultātā? Pareizi- visas brīvdienas būs padirstas, golfa partijas nebūs, cigāri un viskiji tev iet garām, sieva ārdās telefonā un taisa histēriju pa visu māju, bērni atkal ar tevīm nerunā… Bet tu, kā kārtīgs ierēdnis, to pavisam netaisies piedzīvot, tāpēc nonāksi pie vienīgā pareizā secinājuma – izdrāzt visus, kā mazus ežus, kuri iedomājās, ka var tev sabojāt tavu sakārtoto dzīvi. Un nevis vienkārši izdrāzt, bet likt šiem sūdabrāļiem ciest tā, lai pat vissliktākā diena viņu dzīvē līdz šim, liktos kā rozā pasaka, un viņi nekad vairāk savā dzīvē neko tādu pat domās neuzdoršinātos padomāt, kā izčakarēt tavas brīvdienas. Lūk tāpēc parādījās tādas lietas, kā sportistu diskalifikācijas, un izmaiņas spēļu noteikumos.

Vēl vairāk, es neesmu pētījis statistiku, bet man ir ļoti smagas aizdomas, ka paši stingrākie mēri un sūrākās diskalifikācijas sportistiem ir piemēroti vai nu brīvdienās, vai arī pirmdienu rītos. KHL tā tas ir pavisam stabili, bet NHL, nu vienkārši jāpaskatās.

Tieši tas pats notika arī 2008. gadā, kas lieliski parādīts filmā “Too Big Too Fail”. No sākuma pensiju fondi un baņķieri uztaisa finanšu kolapsu, ierēdņi saprot, ka sūdus vajadzēs mēzt viņiem…un mēžot šos sūdus noskaidrojas tas, ka tikko piebrauca vēl viena fūra, kas atvedusi jaunu sūdu porciju, veselas 20 tonnas… Teikt, ka tas ir PIZDETC, ir patiesībā NEPATEIKT NEKO… lūk kas notiek tajā brīdī ierēdņu paurīšos.

Apstulbinātie ierēdņi tad izsauc pie sevīm uz tikšanos šos nelaimīgos baņķierus un karina šos mēslus viņiem atpakaļ, pie viena neaizmirstot piedraudēt un atgādināt viņiem par atbildību. Man pašam acīs vēl joprojām stāv tā ainiņa, kad Kargins pameta MK ēku pa sētas durvīm kur uz Elizabetes ielas viņu uzreiz savāca Land Cruiser džips (sen TV demonstrēts sižets starp citu).

Bet nu pietiks lirikas, un skatamies ko tagad darīs SEC. Tas, ka histērija kas notiek apkārt ICO un bitkoiniem tā vai savādāk beigsies ar lielu sūdu kaudzi, to jau ierēdņi ir sapratuši, tas ka būs vienkārši miljons tiesas sēžu un ierosinātu krimināllietu – arī jau redzams pie horizonta. Un, kas notiks beigu rezultātā: ardievu golfs un cigāri, labrīt rūpnīcu konveijera lenta, kaut kāda ne pārāk rožaina perspektīva, jāsaka kā ir. Jo, kā tad patiesībā visu šo laiku nebija? Pareizi -regulātorās bāzes, tiesību aktu, metodiku un vēl tur viskautkā. Bet tas, kas visu laiku bija: zinoša un kompetenta personāla trūkums, un nekontrolēts bardaks visapkārt.

Kas tad mums te parādījās? Pareizi: vēlēšanās savākt visus vajadzīgos cilvēkus, lai kopā ar tiem savāktu visus nepieciešamos pierādījumus, pret tiem kuri tā vai savādāk ir kautkur bijuši iesaistīti ICO un kriptas vājprātā, un tos tad arī drāzt pēc pilnas programmas.

Intensīvi papētot arhīvus un dokumentu kalnus tika atrakti: Howie Test un  Regulation S, bet pēc tam – uzrakstīts memorandums, ko SEC turpmāk uzskatīs par security (īsāk sakot praktiski viss) un par ko drīkstēs drāzt (praktiski visu). Protams, paralēli notika konsultācijas ar Justīciju departamentu un saviem juristiem, par tēmu: ja mēs viņus visus tagad vilksim virsū, vai tie atriebības mākti  pēc tam mūs pašus neuzvilks. Un kā tas šobrīd ir redzams, juristi tomēr deva vajadzīgo signālu.

Lielā gaļasmašīna ir palaista, sākās zvani ar draudiem, palaidās delistingi un iesāktas pirmās krimināllietas, un gaļasmašīna neapstāsies kamēr visi kuriem ir bijusi jebkāda saistība ar ICO un kriptovalūtām, netiks sodīti. Cik tas ilgi turpināsies? Lasi raksta sākumu: tieši tik ilgi kamēr SEC darba laiks ierēdņiem, atkal atgriezīsies ierastajos rāmjos 8 stundas dienā un ar divām brīvdienām nedēļā. )))

Posted in Viskautkas and tagged , , .

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *