duckduckgo-banners

DuckDuckGo sasniedz 10 miljonu robežu

DDG-iconJa Latvijā ir tikai retais kurš nezina, kas ir Google, tad par pārējiem meklēšanas dzinējiem nav informācijas praktiski nemaz. Un ja Krievijā daudz populārāks ir Yandex, savukārt Čehijā vietējais Seznam. Tad vēl ir arī tādi grandi, kā – Yahoo, Bing, Baidu un DuckDuckGo.

DuckDuckGo dibinātājs Gabriel Weinberg paziņoja par 10 miljonu pieprasījumu robežas sasniegšanu 22.jūnijā, kas ir ļoti pieklājīgs daudzums vienai dienai, un praktiski tas nozīmē, ka šis ir nopietns pieteikums starp meklēšanas dzinējiem, jo pirmo lielo rekordu 1 miljons pieprasījumu dienā šie bija sasnieguši jau 2012. Gada 13. februārī. DuckDuckGo kopš 2010. gada oficiāli sevi nopozicionēja, kā konfidenciālu meklēšanas servisu, kurš nevienam nekad neizpaudīs, ko jūs esat meklējuši, savukārt meklēšanas rezultātos tiek izvadīta tā informācija, kuru DuckDuckGo ir nofiltrējis un atzinis par labu esam, izmantojot vairāk nekā 50 informācijas avotus.

Pirmssākumi šim servisam ir meklējami vēl 2008. gadā, kad Reddit komūnai un Hacker News tika paziņots par savu eksistenci , savukārt jau 2013 gadā šis meklēšanas dzinējs bija apstrādājis jau vairāk nekā 1 miljardu meklēšanas pieprasījumu, un kā prioritāti izvēlējušies lietotāju konfidencialitātes aizsardzību. Ja Googles devīze ir – „mēs izsekojam tevi, visur un vienmēr”, tad DuckDuckGo, iet tieši pretējo ceļu un var redzēt, ka aizvien vairāk un vairāk cilvēku uzticas šim servisam. Ja konfidencialitāte un privātums ir jautājums, par kuru pēdējā laikā tiek runāts aizvien biežāk, un Googlei jau ir bijuši vairāki nelabvēlīgi tiesas spriedumi šajā sakarā. DuckDuckGo piedāvā ne tikai drošu meklēšanu, bet arī šifrētu saziņu izmantojot Pidgin, kas varētu būt aktuāli cilvēkiem kuriem nepavisam negribās, lai kāds uzzina, ar ko un par ko viņš ir sarakstījies.

Posted in Viskautkas and tagged , .

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *