HTML koda nozīme mājaslapu optimizācijā

Kad vietnes īpašnieks pasūta SEO optimizācijas auditu, tad digitālā mārketinga speciālists vai parasti SEO optimizācijas speciālists, parasti norāda uz dažādām pieļautajām kļūdām, un kā viena no visgarākajām sadaļām, parasti ir HTML koda validācijas problēmas. Vietnes īpašnieks to visu lasa, parasti arī nesaprot, ko tā vai cita HTML kļūda nozīmē, un parasti sāk saprast, ka tomēr ir pamats veikt mājaslapas SEO optimizāciju. Pavisam nesen Google atjaunoja savu “Webmaster guideline”, kurā ir ieviesti precizējumi attiecībā uz šo faktoru.

Tagad tas skan tā: „Pārliecinieties, ka visas jūsu izejošās saites ved uz eksistējošiem resursiem. Izmantojiet validētu HTML kodu”, un saite ved uz validator.w3.org Tomēr, lai viestu skaidrību, reizi un par visām reizēm, John Mueller precizēja un paskaidroja šī faktora nozīmīgumu – nevalīds HTML kods vienkārši rada daudz vairāk problēmu nekā jebkad agrāk, pirmkārt jau skanējot vietnes mikroatzīmes un vietnes attēlojumam mobilajās ierīcēs. Turklāt viņš piezīmēja, ka viņi tikai vēlējās šo punktu precizēt, lai tas skanētu un tiktu uztverts pareizāk.

Savā videokonferencē viņš arī pieskārās šim jautājumam.

„Jaunajā Google vadlīniju rokasgrāmatā mēs pieminējām validēta HTML koda izmantošanu vietnēs. Parādījās jautājums – vai tas kaut kādā veidā ietekmē vietnes SERP meklēšanas rezultātos.”

Pēc būtības, tas nav vietnes pozīciju ietekmējošs faktors, un mēs jūsu vietni nemetīsim āra no indeksācijas rezultātiem, ja tā satur nevalidētu HTML kodu. Jo pretējā gadījumā, mums vienkārši nebūtu ko rādīt mūsu meklēšanas rezultātos.

Tomēr ir pārs aspekti, kuriem validētam kodam ir nozīme. Ja Jūsu vietne satur nopietnas HTML koda kļūdas, kas notiek patiešām reti, mums vienkārši ir grūtāk skanēt un indeksēt jūsu resursu.

Vēl viens aspekts, kas attiecas uz mikro datu formatēšanu. Dažreiz ir sarežģīti iegūt strukturētus datus, par cik kods ir nopietni bojāts. Lai pārbaudītu strukturētu datu kļūdas ieteikšu izmantot pieejamos validatorus. Bez tam „sists” HTML kods var novest pie tā, ka jūsu vietne, tiek nekorekti attēlota mobilajās ierīcēs.

Paklausīties John Mueller atbildi var sākot no 1:00:00 atzīmes.

Posted in SEO and tagged , , , , , .

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *