Kriptovalūtas, kas tas ir un ko tās ziemā ēd?

kriptovalūtasNu jau laikam tikai slinkais nav izteicies par kriptovalūtām, un pienākusi arī mana kārta. Tāds pavisam nopietns lēciens sākās apmēram 2018. gada februārī, kad BTC, jeb pasaulē populārākā kriptovalūta, sāka pieņemties vērtībā, nepieredzētos tempos, un visi tie kuri bija “tankā”, vai nu iepirka šo valūtu, vai arī ķērās pie savu fermu veidošanas.

Jo kriptovalūtu var savās rociņās dabūt, vai nu to nopērkot no kāda cita, kuram jau ta ir, vai arī nodarbojoties ar “miningu” , jeb šīs kriptovalūtas iegūšanu, izmantojot savas datora izskaitļošanas jaudas. Tas, kas mani fascinē šajā pasākumā visvairāk, ka praktiski neviens kurš tādā vai savādākā veidā ir ticis pie virtuālās valūtas, neatzīst, ka piedalās, nu jau var teikt pavisam droši – pasaulē lielākajā piramīdā, līdzīgi, kā tas bija Amerikas zelta drudža laikā, vai Holandes tulpju haipa laikā.

Tas, ka šīs virtuālās valūtas un to vērtība augs kādu gadu vai divus, esmu pārliecināts, bet tas, ka šī piramīda juks, tas arī ir paredzams fināls. Šobrīd cilvēkus var iedalīt sekojošās kategorijās:

a) tie kuri saprot, kas ir kriptovalūtas, kā tās rodas, kā pie tās tikt, kā to samainīt pret reālu naudu, un to arī dara.

b) tie kuri saprot, kas ir kriptovalūtas, kā tās rodas, kā pie tās tikt, kā to samainīt pret reālu naudu, bet to nedara.

c) tie kuri nesaprot, kas ir kriptovalūtas, kā tās rodas, kā pie tās tikt, kā to samainīt pret reālu naudu, un turpina plikšķināt ar acīm.

Lab, tiksim skaidrībā, kas vispār ir kriptovalūta. Tā ir tāda vienība kura rodas šifra izskaitļošanas rezultātā, īsāk sakot, kaut kas mistisks, sakotnēji BTC veidotāji paziņoja, ka, lai to visu nepārvērstu par kolhozu, šīs kriptovalūtas veselās vienības tiks ierobežotas, konkrētā maksimālajā skaitlī (ja pareizi atceros, tad runa bija par 20 000 vienībām), bet šī gada bums, ko neviens nebija paredzējis, paveica savas korekcijas, jo skaitļošanas jaudai vajadzēja palielināties tik ātri, ka UZMANĪBU! Minings, kļuva ekonomiski neizdevīgs…. Iedomājies? Tb, frīki kuri rēķināja, cik viņu videokartes spēj izskaitļot, cik elektrības tās patērē, sāka sūdzēties – eeeee mēs tak ejam mīnusos, tas viss ir šarlatānisms, viss ir slikti… un kas notika tālāk? Pareizi! Lielie džeki pakasīja pakausi un pateica, ok- daram šitādu manevru, mēs piedāvājam forku, jeb sadalam bitkoinus parastajos bitkoinos un Lite bitkoinos, lai jums visiem viss būtu kedās. Un visi nomierinājās, kopš tā laika šīs virtuālās valūtas tik taisa savus forkus un visi ir apmierināti…

Es paņemšu mazliet citu piemēru, lai arī tu saprastu, ka mēs šeit runājam par gaisa burbuli, kurš tā vai savādāk sprāgs.

Ja tev pateiktu, klau iedod man 3000 EUR, un tu varēsi nopelnīt 14% mēnesī, tu taču uzreiz pateiksi – ej pupās, tā ir kārtējā afēra.

Bet ja tev pateiks – ē, nopērc savu valūtas mininga fermu un viņa tev spēs ģenerēt tik un tik naudas mēnesī, jo rekur bija tāds kurs, un rekur tagad, tāds, tu taču pats redzi, ka viss tik iet uz augšu, neesi muļķis, nenokavē! Tu pakasīsi pakausi un padomāsi 0 tā tiešām ir reāla tēma, un visdrīzāk fermu iegādāsies, jo UZMANĪBU! Tu taču naudu neesi atdevis kaut kādiem nepazīstamiem džekiem! Bet to, ko tu pavisam stabili nedomā – ka tu to naudu vienalga jau esi iztērējis videokartēs, sistēmblokos un turpināsi vēl tērēt elektrībā.Un lepni vērosi monitorā, kā tava ferma pārbauda blokčeinus un turpina izkaitļot, to ko cits kompis ir aizšifrējis.

Pēc būtības visi datori kuri ir saslēgti šajā tīklā un nodarbojas ar it kā kriptovalūtas miningu, patiesībā pārbauda to, ko citi datori ir aizšifrējuši, un tad atkal to aizšifrē, lai to padotu tālāk nākošajam datoram, lai tas nodarbotos tieši ar to pašu. Īsāk sakot, visas šīs bezjēdzīgās darbības rezultātā rodas kriptovalūtu vienības.

Protams, ir ļoti daudzi kuriem visi šie IT jautājumi ir ļoti tumša bilde, bet vēlēšanās nopelnīt nekur nepazūd, un tāpēc viens pēc otra parādās projekti, kuru piedāvājums ir sekojošs- tev nekas no tā visa nav jāsaprot, vienkārši ieguldi summu X un varēsi pelnīt tik un tik. Šiem projektiem iet mazliet grūtāk, jo cilvēka bailes no zaudējuma, ka kārtējie afēristi notīsies un viņš pats neko nenopelnīs, ir ļoti pamatots arguments, tomēr cilvēka alkatība ir tāda īpašība, kas ļoti daudziem liek izšķirties par soli uz priekšu, un cerībā uz vieglo naudu, kaut kāda summa arī tiks ieguldīta.

Rezumējot varam secināt, ja tev ir brīvi līdzekļi tad izmanto šo iespēju un paspēlējies, kas zin, varbūt pat tā tiksi pie sava pirmā miljona, jo šādi haipi notiek reizi desmit vai pat 20 gados. Tas, ka pēc tam kaut kad arī šis stāsts beigsies, tāpat ir skaidrs, bet tas nenozīmē, ka tu uz tā visa fona nevari kaut pamēģināt nopelnīt kaut vienām foršām brīvdienām uz kādas eksotiskas pasaules salas.

Lai tev nav jāskraida apkārt un jāmeklē kur nu tagad iet un meklēt, lai sāktu pelnīt, ja tev nav, ne vēlēšanās, ne sapratnes, kādi kompjūteri un kas tik vēl ne, tev ir jāiegādājas, lai sāktu pelnīt, varu ieteikt vienu lielu un sevi jau pierādījušu projektu kurā šobrīd apvienojušies jau vairāk kā miljons cilvēku no 177 valstīm, kurš izmaksas veic laicīgi un bez jebkādas aizķeršanās.

Tava ieguldītā nauda aizies skaitļošanas jaudu palielināšanai, un neko no kompjūteriem tav nav pat jāsaprot, lai varētu izvadīt naudu, iesaku piereģistrēties jebkādā sistēmā kura piedāvā bankas kartes, un uz turieni varēsi pārskaitīt nopelnīto naudu, tādā veidā tev neviens no dusmīgajiem vietējiem onkuļiem un tantēm tev liekus jautājumus, par to, no kurienes tev tāda nauda, neuzdos.

Spied uz saites: REĢISTRĒTIES TE (Piezīme: projekts beidzies, naudas nav:D )

Tālāk izvēlies sev piemērotāko plānu, reģistrējies un skaiti peļņu, tieši tik vienkārši, un nesaki, ka tu par šo iespēju nezināji! 

Tomēr atceries: šīs visas valūtas kaut kad bruks, tāpēc ar pēdējo naudu, gan neieteikšu līst iekšā tur, kur īsti to darīt nevajadzētu.

 

Posted in Viskautkas and tagged .

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *