fitnesa kluba SMM

Pareizs SMM fitnesa un sporta klubiem: nišas specifika un analīze.

Šodien uzrakstīšu par fitnesa tematiku un iemesls tam ir vienkāršs, papētot vairāku fitnesa un sporta klubu aktivitātes sociālajos medijos, ieskaitot reklāmas kampaņas, tārgetingu, satura veidošanu u.t.t. pamanīju, ka vēl joprojām daudzu vietējo fitnesa klubu apkalpojošie SMM speciālisti (var būt tur nemaz tādu nav) turpina pieļaut kļūdas un kāpj uz vieniem un tiem pašiem vecajiem grābekļiem.

Tāpēc, ja reiz SMM speciālistiem naudas nav, tad drukājiet ārā šo īso pamācību piekariniet pie monitora un turpinat ievērot turpmāk uzrakstītos ieteikumus. Noderēs, gan absolūtam iesācējam, gan pieredzējušam SMM profiņam.

  1. Reklāmbanneri

Kad es ieraugu kārtējo reklāmu feisbūkos, instagrammos u.t.t. tad ko es atkal redzu: lielākajā daļā gadījumu būs izmantota stoka bilde ar simpātisku un trenētu modeli, vai atkal kārtējā bilde no reklāmfoto, kuri izmantoti publikācijās jau agrāk. 99,99% gadījumos tā arī būs!

Nekad, nekad vairs tā nedariet! Nekad!

Es vienkārši esmu gatavs uz to saderēt, ja izmantosiet “dzīvus” un pat neveiksmīgus attēlus, bet toties no sava kluba, bannera CTR būs 4x lielāks, kā ar Jūsu supermegaapstrādātajām publicitātes bildēm. Īsāk sakot, jūsu reklāmas kampaņa sāks uzrādīt daudz labākus rezultātus, tieši šī vienkāršā iemesla dēļ.

kā jaizskatās attēlam:

  • uzdevuma izpilde (ar vai bez trenera)
  • un/vai rezultāts – trenēts augums
  • Iepriekš/tagad (oo un tagad man sabrauks virsū lielākā daļa kuri kaut ko ir dzirdējuši par vienu no Facebook Ads Policy kur par “before/after” attēliem ir pateikts diezgan skaidri: tas var aizskart cilvēku jūtas bla, bla, bla tāpēc nav atļauts), es biedri Jums teikšu tā: nemākat ievietot “before/after” attēlus bez reklāmas moderatoru noraidījuma, ejat meklēt darbu par sētnieku.
  • Asociējam ar konkrētu atrašanās vietu – uz attēla fitnesa klubs redzams no ārpuses.

2. Promoposta formāts 

Banneris ar CTA pogu, karuselis, Video vai slaidrāde.

3. Kādiem jābūt tekstiem.

Ieguvums- deadlains- aicinājums uz rīcību

4. Tārgetings pēc dzimuma.

Siev. 60-70% Vīr. 30-40%.

5. Tārgetings pēc vecuma. 

25 gadi= piedāvājumi studentiem 26-45 gadi MA kodols tāpēc der jebkurš standarta piedāvājums. 46>speciālas treniņprogrammas vai piedāvājumi.

6. Kā piedāvājam: Nekas orģināls nav jāizdomā, tapēc piedāvājam standarta bezmaksas apmeklējumu, vai 50% atlaidi kaut kādam speciālajam piedāvājumam.

7. Lēmuma pieņemšana: Cilvēks ir ļoti slinks radījums, un lēmumu aiziet beidzot uz sporta zāli vai fitnesa klubu viņš var pieņemt var būt tikai pēc gada, patiesībā mēs runājam par motivācijas trūkumu, un tāpēc ir jāsaprot, ka tas ir ļoooti grūts lēmums, ļoti daudziem cilvēkiem. Tāpēc par sevi ir nepieciešams atgādināt vēlreiz, un vēlreiz ,un vēlreiz, tam izmantojam remārketingu (par tā pielietošanu rakstīju jau sen atpakaļ, izlasīt var uzspiežot uz saites)

8. Kur vedam apmeklētāju kurš nospiedis uz reklāmu. Lūk šeit sākas pats intersantākais, jo tieši šajā punktā manis piedāvātā stratēģija, saknē atšķiras no raksta iesākumā pieminētajiem 99% gadījumu, kur SMM stratēģija paredz: lejam trafiku, saņemam līdus, konvertējam klientos.  Kā būtu ieteicams strādāt minētajā nišā un kāpēc tieši tāda stratēģija būtu veiksmīgāka te arī mēģināšu pierādīt.

Kādai jābūt fitnesa un sporta klubu reklāmas stratēģijai

  1. solis Veidojam savu fanu lapu un vedam apmeklētājus uz turieni, ja tāda jau ir izveidota.

Savā fanu lapā izveidojam līdformu , (lasam pamācību spiežot uz saites), un nostiprinam to lapas augšā, nokonfigurējam autoatbildētāju, izveidojam sarakstu ar automatisko vēstuļu izsūtīšanu no 4-5 vēstulēm, operatīvi atbildam uz cilvēku jautājumiem, te ir jābūt cilvēkam, kas vienmēr monitorē lapas aktivitātes.

2. solis Pieteikumi no līdformām (bezmaksas nodarbības, akcijas, atlaides u.t.t.) ar šiem cilvēkiem tālāk strādā pārdošanas speciālists.

Ja mūsu uzdevums ir audzēt sekotāju skaitu savai fanu lapai, tad šos cilvēkus vedam uz savas fanu lapas grupu, kuru tieši tādiem mērķiem iesaka izveidot arī Facebook, lai cilvēki tur varētu diskutēt viens ar otru, saņemt atbildes un uzdot sev interesējošos jautājumus. Šis risinājums der, ja grupai ir uzraugošais administrators, lai laicīgi novērstu nevajadzīgas problēmsituācijas, dzēstu spamu un atbildētu uz grupas dalībnieku jautājumiem.

Kāpēc tieši tāda stratēģija, nevis vienkārši līdu vākšana,

kas jau ir kļuvusi par sava veida klišeju fitnesa un sporta klubiem, ir labāka?

Pirmkārt, jebkura lokāla piedāvājuma biznesa īpašnieks zina, 3-4 mēnešu laikā auditorija tiek “izdedzināta”, jeb vienkārši beidzas mūsu MA, kurai demonstrēt reklāmu, tāpēc līda cena paliek dārgāka 3-5x un tas vairs nav forši.

Otrkārt, tas ir saistīts ar ilgo lēmuma pieņemšanas ciklu. Uzreiz nākt uz fitnesa vai sporta klubu būs gatavi tikai 10 -15% cilvēku kuri būs atstājuši pieteikumu. Pārējos vajag auklēt, visu paskaidrot, uzmanīt, ar tiem vajag patstāvīgi komunicēt un par sevi regulāri atgādināt.

Tieši tāpēc es ieteiktu fokusēties nevis uz momentālu līdu iegūšanu, bet lojālas sabiedrības veidošanu ilgtermiņā, kur visi var justies kā “savējie”. Tieši tādā atmosfērā pārdot ir daudz vieglāk.

Daudzas tehniskas nianses šajā rakstā ir izlaistas, lai ekonomētu tavu laiku, tomēr galvenā ideja tev būs saprotama.

Ja vienīgais biznesa īpašnieka arguments pēc šī visa: “Tas viss ir dārgi!” Sazinies, izmantojot kontaktu sadaļu un uzzināsi, cik par šādu pakalpojumu vēlas saņemt autsorcēts SMM profesionālis.

Ceru, ka šis raksts bija noderīgs arī Tev, tāpēc padalies ar pārējiem.

 

Posted in SMM and tagged , , .

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *