Saišu pirkšana uz Jūsu vietni. Mīti un patiesība.

saites vietnei
No pašām pirmajām dienām, kad es sāku nodarboties ar interneta vietņu virzīšanu meklēšanas dzinējos, es strādāju pēc principa : nekāda „melnā SEO”, tikai „baltais SEO”.  Un nav nekāda „pelēkā SEO”, jo dorvejus un spamsaitus lieku “melnā SEO” kategorijā, kā mīl teikt tie, kuri pieturās pie šāda formulējuma – mazliet pablēņoties jau neskaitās nekāds nedarbs.
 Ja ar vietnes iekšējo optimizāciju, daudziem puslīdz ir skaidrs, un arī par to man nav līdz galam pārliecības, tad ar ārējo optimizāciju ļoti lielai daļai no SEO speciālistiem iet kā pa kalniem.
 JO… lielākā daļa dara tieši tā, kā kaut kur iepriekš izlasījuši, un tas ir: pumpējiet savus  soc.tīklu profilus,  taisiet daudz kontenta, un veidojiet ienākošās saites. Kamēr ar pirmajiem diviem uzdevumiem lielākajai daļai nav nekādu problēmu. Problēmas sākas, kad jāsāk veidot ienākošo saišu masa…

Un lai ienākošās saites veidotos, tās kādam  ir jāizvieto, ja to nedarat Jūs paši, tad to jādara kādam citam, un ļoti mazticams, ka Jūsu nevienam nepazīstamo resursu kāds blogeris ieteiks, vai kāds izliks pie sevis galvenajā lapā bez maksas. Un ja vēl pieturas pie SEO kanoniem, ka saitēm jānāk no revelantām (lasīt- līdzīga satura) vietnēm, tad Latvijas mērogā skatoties jebkuram SEO speciālistam jāsaķer galva kopā, jo saites vienkārši nav kur ņemt. Vai arī vietas kur to varētu izdarīt, ir ļoti maz.

Latvijā vispār ir liela problēma ar ienākošo saišu audzēšanu godīgā, (lasīt – bezmaksas, populārā resursā), ceļā, jo kamēr nav popularitātes tikmēr neviens par tevīm runāt negrib, bet kur tad ņemt to popularitāti? Pareizi – dzenam spamu! Jā, tieši tā, „No Spam no Traffic!” Protams saturam ir jābūt noderīgam, jo spams pats par sevi nepalīdzēs, ja saturs nav lietotājam noderīgs, bet tādiem mērķiem izmanto citus paņēmienus, un ne par tiem šoreiz ir stāsts.

Svarīgi saprast, SPAMS ir lietotājam nevajadzīgas un nederīgas informācijas piedāvāšana, bet ja Jūs piedāvājat kaut ko unikālu, piemēram savu supermegatehnoloģiju, kā turbīndzinējā lejot ūdeni, to pārvērst cukurā, es domāt, ka to daudzi ar interesi izlasīs un kā spamu nemaz neuztvers.))
Daudzi no Jums, kuri šobrīd šo lasa, noteikti padomāja, Tropiks galīgi traks, ja šo publiski vēl  mēģina iestāstīt.

Paņemsim vienkāršus aprēķinus. Latvijā ir apmēram 900k unikālo interneta lietotāju, un tā ir pile okeānā, tāpēc meklēšanas dzinēju uzmanību ar sīkām un nekaitīgām operācijām pievērst nevar. Jo…

nevienam Latvijā nav vajadzīgas 100 000 ienākošās saites, lai paceltu sev apmeklējumu ne tikai no SE, bet arī Reff un Direct trafika. Kopumā pietiks ar 3-5k pat pie ļoti augstas konkurences, un tad var mazliet atslābt.
Normāli jebkuram Latvijas projektam skaitītos jau no pirmā projekta dzīvošanas mēneša pievienot no 30-50 ienākošajām saitēm mēnesī, to apjomu kāpinot līdz 100 ienākošajām saitēm katru mēnesi, un nevienam meklēšanas dzinējam nekas aizdomīgs neliktos, jo tiklīdz mēs sākam strādāt uz UK,  USA, vai RU tirgu, saišu skaits kurš jāveido ir daudz, daudz lielāks, un tur būtu tikai normāli veidot vairākus tūkstošus ienākošo saišu.
Es šobrīd neaizskāršu tēmu par enkursaišu īpatsvaru un to pareizu sadalīšanu ar papildus atribūtiem, par to citreiz.  Tātad kur ņemt saites? Ir tikai daži varianti:

a) pašam veidot savus mikrosaitus un tos aizpildīt ar saturu, tad no šiem saitiem veidot ienākošo saišu masu, bet ņemot vērā, ka arī satelīti ir jauni, tad to svarīgums būs nenozīmīgs un vispār par satelītu veidošanas metodoloģiju uzrakstīšu citrreiz, jo pēc būtības tie ir tie paši dorveji.

b) regulāri paspamot savā soc.tīklu profilā ievietojot tur saiti uz savu vietni, un to vēl pastiprināt ar 2-3 feikiem soc.tīklu kontiem (un tas ir normāli, bet arī par SMM mēs parunāsim citrreiz)
c)saites nopirkt
d)ar saitēm apmainīties
e)izmantot forumus,vai vietņu  komentāru sadaļas un tur bakstīt saites uz savu vietni

Ja ar 3 veidiem visiem daudz maz ir skaidrs, un visi tam piekritīs, tad lūk par saišu pirkšanu, un tieši Latvijā, ir ļoti lielas diskusijas, un es pateikšu kāpēc. Tieši tāpēc, ka visi ir kaut kur dzirdējuši runājam, vai arī pat izlasījuši, ka saites PIRKT ir SLIKTI. Vieni atsaucas uz izlasīto meklēšanas dzinēju labticīgas lietošanas politikā, citi atsauksies uz kāda viedokļa līdera sacīto.
Es Jums pateikšu priekšā noslēpumu, saišu pirkšana – dažreiz ir vienīgā iespēja, kā tikt pie kvalitātīvām ienākošajām saitēm. Un banu no meklēšanas dzinējiem parasti norauj tie, kuri sapērk kaudzi ar nekvalitatīvām un uz laiku nopirktām saitēm, laiž uz riņķa robotus, vai arī veido tās ar linku fermām, vai no adult resursiem u.t.t. Un tā ir galvenā un būtiskā atšķirība!
Patiesībā Latvijā arī vēl līdz spameru līmenim ir jāizaug, un tie kuri domā, ka dzenāt 1000 epastus dienā  ir spams, tad varu Jūs nomierināt, augstākais ko Jūs nopelnīsiet, tas būs brīdinājums, un tā tas ir, jo manā praksē ir bijis projekts kur apjomi bija apmēram 10 000 reizes lielāki.
Servisi kuri piedāvā nopirkt uz laiku kādu ienākošo saiti, lai paceltu kādu atslēgvārda pozīciju, ir ļoti tuvredzīgs risinājums un derēs tikai tad, ja tas paredzēts priekš CPA partnerprogrammu projekta, jo kolīdz šīs saites tiks izņemtas un Jūs par tām vairs nemaksāsiet, konkrētais atslēgvārds vienkārši nokritīs meklēšanas dzinēju rezultātos, tur kur tam būtu jāatrodas bez šādas mākslīgas palīdzības.
Tam eksistē saišu biržas. Nevajag Jums ložņāt pa neskaitāmiem resursiem, vienkārši sameklējiet saišu biržu, reģistrējaties tur un pērkat saites, cik un kur Jums tās vajag!
Saites PIRKT drīkst un VAJAG! Nepērkat saites tur kur Jums tās piedāvā iegādāties tikai uz kādu laiku, tā ir naudas tērēšana  bez perspektīvas!
Ievērojat samērīgumu lietās, un nepārspīlējiet ar ienākošo saišu audzēšanas ātrumu, visam ir jānotiek DABĪGI, bet atceraties, tam nav jātērē pārāk daudz sava laika. Ienākošajām saitēm, lai veidotos saišu svars nav obligāti būt no tās pašas domēnzonas, jeb citiem vārdiem sakot .lv projektam nav visām saitēm jābūt no citiem .lv resursiem, jo meklēšanas dzinēji izmantojot mašīntulkošanu sapratīs arī tad, ja ievietosies saite kādā spāņu valodas resursā piemēram.
Latvijā vēl praktiski neviens līdz nopietna spamera līmenim nav izaudzis, tāpēc pie meklēšanas dzinēju  bana ir tikuši tikai tie LV domēnzonā reģistrētie resursi(pats personīgi zinu tikai 3 gadījumus kopumā varētu būt mazliet vairāk), kuri vienkārši ir bliezuši  neskatoties.  Uz Jums tas pilnīgi noteikti neattiecas.
Saišu maiņa ir derīga tikai tad ja Jūsu rīcībā ir pietiekami daudz satelītu vai citu donorsaitu, no kuriem varat piedāvāt maiņu ar citiem resursiem, jo maiņa no resursa A uz B savā starpā, ir ļoti neefektīva, tāpēc kā minimums jabūt shēmai A-B, C-A, un vispār shēmu ir miljons, bet arī šīs viltīgās shēmas meklēšanas dzinējiem nepatīk.
Ceru, ka beidzot mīti par saišu pirkšanas kaitīgumu būs beigušies, un beidzot daudzi mācēs atdalīt mušas no kotletēm, ja tomēr vēl kāds Jums centīsies iegalvot, kas ies pretrunā ar manis uzrakstīto, sūtiet droši uz šejieni. 🙂
Atceraties, tas ir svarīgi! Saišu skaits mainās nevis tajā brīdī, kad Jūs tās izvietojat kaut kur citur, bet tikai tajā brīdī, kad meklēšanas dzinējs būs noskenējis konkrēto vietnes URL un reģistrējis tajā veiktās izmaiņas. Tāpēc pērkat saites prātīgi, pārdomāti un pēc iepriekš izstrādāta plāna.
Posted in SEO and tagged , .

2 Comments

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *