SEO: ko darīt ja lapas adresē ir izmantots hash simbols?

SEO optimizācija ir viena smalka padarīšana, un katram SEO pakalpojumu sniedzējam ir vēl gudrāki paņēmieni un labāki instrumenti, kā to mājaslapu nooptimizēt labāk nekā to dara pārējie, jo tikai viņam ir zināms tas, kas nav zināms pārējiem, bet beigu beigās visi strādā faktiski pēc vienas un tās pašas shēmas izmantojot vienu un to pašu „sudraba ložu” komplektu.

Bet tikmēr šajā blogā, visas šīs fīčas tiek aprakstītas, lai pat traktoristam Jankam būtu skaidrs, kā paša spēkiem veikt  mājaslapas optimizāciju pareizi, nu labi, skaidrs ka Janka savu mājas lapu nekad neoptimizēs, jo tad kad viņam nosauc ciparu, pustraktora vērtībā, viņam šī vēlēšanās ātri pāriet, toties te bieži iegriežās visu iespējamo un neiespējamo līmeņu speciālisti, lai paskatītos, ko tādu labu es atkal esmu uzrakstījis.

Par ko šoreiz gribējās uzrakstīt? Lūk par ko! Gandrīz  nevienam nepamanīta, aizvakar Google Webmasteru forumā parādījās John Mueller atbilde uz vienu interesantu jautājumu.

Tas bija uzdots sekojoši: „Mūsu vietne satur „#” heštegu URL-ā, un tāpēc atsevišķas lapas nenokļūst meklēšanas rezultātos. Mēs izmantojam Angular.js un Django. Vai jūs nevarētu piedāvāt kādu optimālu risinājumu”?

Uz to John Mueller atbildēja sekojoši: „Meklēšanas sistēmas neatbalsta „#”heštega izmantošanu lapu adresēs. Ja jūs izmantojat Angular, tad ir nepieciešams ieslēgt  html5Mode(), lai izmantotu ierastā veida URL un HTML5History APi”.

Oficiālā Google versija ir tāda: ja jūsu vietne ir izveidota izmantojot  AJAX vai AngularJS, un tās adresē ir heštegs, tad meklēšanas robots visticamāk neatpazīs lapas saturu un tā nenokļūs indeksācijas rezultātos.

Bet… tāpēc nevajag tagad sākt panikot un uzreiz skriet un dzēst ārā restīti no savām lapu adresēm.

Lai visu saliktu pa plauktiņiem paskaidrošu, kas ar to visu bija domāts:

Ja adrese izskatīsies  piemēram sekojoši: saits.lv/lol/#hash, tad Google bots šo saiti uztvers vienkārši kā:  saits.lv/lol

Tieši tāpāt, kā botam nav starpības starp:

/url#

/url#mans-gudrais-hesh

/url#hesh2

Tāpēc ka, tas kas ir uzrakstīts pēc heša, ir tā sauktais „enkurs”- tā nav URL daļa, šo daļu apstrādā tikai ar  brauzeri (pārlūku). Un to izmanto kā piemēram „automātiski noskrollēt līdz elementam ar id hash” un to bieži izmanto lai varētu piemēram automātiski nonākt līdz komentāru blokam konkrētajā lapā. Bet ir arī situācijas, kad bez heša izmantošanas nu nekādi nevar,piemēram „garai” lapai, tiek izmantoti tādi id kā: #section1 #section2 u.t.t.

Tad gan ir nepieciešams veikt lapas optimizāciju, un kā panākt lai tās sekcijas tomēr indeksētos, par to arī bija šis raksts .

Un  tagad visi draudzīgi ejam un pārbaudam savu vietņu adreses, jo seo optimizācija ir viena interesanta padarīšana, vai ne?

Posted in SEO and tagged , , .

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *