Vai izejošās saites ietekmē lapas pozīcijas meklēšanas rezultātos

Par to vai izejošās saites ietekmē lapas atrašanās pozīciju piemēram Google rezultātos ir tikuši lauzti neskaitāmi šķēpi, mājas lapu optimizācijas speciālistu vidū.  Man nepatīk atsaukties uz kādu no speciālistiem, kurš par to ir ierakstījis pie sevis blogā, nepamatojot savu sacīto ne ar ko, kamēr savukārt citi norāda uz viņu kā uz viedokļu līderi, tātad viņš noteikti nekļūdās, man patīk atsaukties Google pārstāvju izteicieniem un viņu oficiāli paustajam, kā arī tiešām “tīri veiktiem eksperimentiem”.

Un šoreiz atkal būs tas pats gadījums.

Vienā no hangaut sesijām J.Mueller atbildot uz jautājumu: „Vai izejošās saites, kuras ir izvietotas lapā, ietekmē uz lapas kvalitāti?”

Sacīja: “Dažreiz izejošās saites var ietekmēt to kvalitāti. Bet tikai tāpēc ka viņas tur atrodas, vēl nenozīmē, ka lapa tiks izvērtēta, kā kvalitatīva.

Mēs tam sekojam līdzi, jau no tiem laikiem kad cilvēki, savos resursos izvietoja izejošās saites uz Google, Wikipedia vai CNN un gaidīja kad meklēšanas sistēmas, atzīs viņu saturu par kvalitatīvu, paaugstinot to pozīcijas meklēšanas sistēmās. Bet tas tā absolūti nav. Jā, jūs varat palielināt savas vietnes vērtību, ja tajā izvietosiet izejošās saites. Bet tikai tāpēc, ka mēs tās ieraudzīsim, nenozīmēs, ka pēc noklusējuma šīs lapas tiks uzskatītas, kā vairāk kvalitatīvas.”

Atbilde skatāma no 27:34 atzīmes

Pats interesantākais ir tas, ka viņš pats 2015.gada septembrī paziņoja – saites uz citiem resursiem nedod nekādas priekšrocības mājas lapu optimizācijas procesā un tas neietekmē rezultātu atrašanos meklēšanas sistēmās. Un tad vēl šī paša gada janvārī to vēlreiz atkārtoja.

Bet cilvēkiem miera nav, viņi nekam netic, un visu mīl vēlreiz un vēlreiz pārbaudīt paši, piemēram, kā es pats savu SEO eksperimentu (un tas vēl ir procesā) veicu, tad nu šajā gadījumā Reboot Online, uztaisīja savu pētijumu par šo jautājumu un…

rezultāti liecina par to, ka pozīcijas tādā veidā ietekmējas gan…

Viņi speciāli “zinātnes” vārdā, nopirka šim eksperimentam veselus 10 domēnus:

  • aveoningon.co.uk
  • bistuluded.co.uk
  • chotoilame.co.uk
  • dyeatimide.co.uk
  • edikatstic.co.uk
  • foppostler.co.uk
  • gamorcesed.co.uk
  • heabasumel.co.uk
  • iramebleta.co.uk
  • jundbaramn.co.uk

Eksperimentu veicot piecu mēnešu lakā, un kurš tika pabeigts 2016. Gada 21. februārī. Palasīt par šo eksperimentu varat pie viņiem. Tur sīki un detalizēti aprakstīta visa eksperimenta gaita. Ir ko padomāt vai ne?

Posted in SEO and tagged , .

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *