Vēlreiz par redairektu

Redairekts jeb mājas lapas pāradresācija uz jaunu domēnu vienmēr ir bijušas kā zobu sāpes daudziem vietņu īpašniekam, jo mājaslapu optimizētāji viņiem piestāsta pilnu galvu ar muļķībām, kuras iepriekšējā rakstā par mājaslapu pāradresāciju jau atspēkoju, bet vakar Tviterī, Google pārstāvis Gary Illyes atbildot, uz vienu no nozares speciālista jautājumiem atklāja vēl vienu interesantu niansi.

Veco adresi var dzēst ārā pēc tam kad jaunā ir pilnībā noindeksēta, protams tas ne vienmēr ir iespējams, tomēr jācenšas šo veco adresi turēt aktīvu cik ilgi vien tas ir iespējams jo tas ir nepieciešams lai meklētājs ņemtu vērā visus signālus, kuri norādītu uz resursa kvalitāti.

John Mueller savukārt iesaka 301 redairektu uzturēt aktīvu apmēram gadu, jo Goolge robotiem pilnīgai vietnes indeksācijai ir nepieciešams no 6 mēn.  līdz 1 gadam. Un turklāt lietotāji šajā laika posmā var atrast arī vecās saites, kuras dabiski rādīs 404 kļūdu, kas ir slikti no lietotāja pieredzes skatupunkta.

Pagājušā gada rudenī kļuva zināms, ka Googlei ir absolūti vienalga vai jūs norādāt uz 301. vai 302. servera atbildi, un tas nekādā veidā neietekmēs jūsu SERP rezultātus (vienkārši runājot jūsu vietnes pozīcijas organiskajos meklēšanas rezultātos). To oficiāli paziņoja John Mueller. Tāpēc, ja nu dzīvē gadās, tā ka jums ar savu resursu ir jāpārbrauc uz jaunu domēnu, tad darāt to mierīgi un bez stresa. Savukārt „SEO speciālistu” pasakas par to cik tas viss, ir slikti un, ka atkal vajadzēs veikt visu mājaslapas optimizāciju no jauna, varat pat neklausīties, tas ir kārtējais mīts kuru mīl uzturēt daudzi no viņiem, protams ir vēl arī tādi “spečuki” kuri iesaka pievienot metategu “refresh”, lai tādā veidā liktu robotiem “saprast”, ka resurss ir pārbraucis uz jaunu adresi, kas protams ir absolūti nepareizi, bet tas jau būs atkal pavisam cits stāsts un par to uzrakstīšu kādā no citām reizēm.

Posted in SEO and tagged , , .