Yandex “Mīnusnieks” – atbilde Google jaunajam algoritmam

yandex mīnusnieks algoritms
Yandex meklēšanas dzinējs, kas ir tik populārs Krievijā un
NVS valstīs 15. aprīlī savā blogā publicējis anotāciju, par jaunā Yandex algoritma
maiņu, kurš tautā jau ir iesaukts par „Mīnusnieku”, šajā sakarā daudzi SEO un
Digitālā Mārketinga speciālisti ķer galvu kopā un panikā mēģina ātri pārskatīt
savā uzraudzībā esošos resursus, kamēr citi uz to noraugās vēsā mierā, un savas
domas publicējuši arī publiski pasakot- tas viss ir nieks un tāpēc nevajag taisīt paniku.

 Visa „sāls” šim Yandex apdeitaim ir sekojošajā – tiks pesimizētas tās vietnes kurām tiek
iepirkts agresīvi liels daudzums SEO saišu, un uz tā rēķina uzlabotas pozīcijas meklēšanas rezultātos un vietnes lapu daudzuma palielināšanu tajos, izmantojot zemas
frekvences pieprasījumus, kamēr Yandex blogā netiek precizēts, ko nozīmē „seo saites”, tas liek secināt, ka tiks likvidētas gandrīz jebkādu saišu ietekme Yandex meklēšanas dzinēja rezultātos pēc  vairākiem pieprasījumiem.
Jau šobrīd Yandex Maskavas reģiona meklēšanas rezultātos ( tiem kuri nezināja, Yandex meklēšanas dzinēja īpatnība ir arī tajā, ka var atšķirties meklēšanas rezultāti arī atkarībā no Krievijas reģiona) ir redzams, ka Yandex vārdu  tur, un pēc vairākiem komercpieprasījumiem vietnes jau sāk zaudēt pozīcijas, lai arī oficiālais jaunā Yandex algoritma palaišanas datums ir nozīmēts tikai uz 14.maiju.
Kā mainās SEO optimizācija šajā pavasarī?
Jau iepriekš rakstīju par Google 21.aprīļa apdeitu par vietņu pesimizāciju lapām kuras nav draudzīgas mobilajām ierīcēm, tagad Google piemēram seko Yandex, un SEO speciālistiem ir jākļūst ļoti labiem analītiķiem (lai arī analītika tik un tā bija viena no svarīgākajam lietām un darbiem ar ko saskārās SEO speciālisti ikdienā līdz šim), bet starpība ir tikai vienā, analītika ir kļuvusi par būtiskāko darba sastāvdaļu un beidzot ir jāanalizē  lieli datu masīvi, lai saprastu, kas tieši ietekmē, un kas neietekmē konkrētās vietnes rezultātus. Bet gan jau arī to mēs noskaidrosim.
Ko no šā var secināt – pēc šī pavasara meklēšanas dzinēju topos paliks vai nu paši viltīgākie vai arī paši gudrākie, pārējie lēnām noies no skatuves.
Noslēgumam Aleksandra Sadovska uzstāšanās krievu valodā, ļoti labs un izskaidrojošs video.
Posted in SEO and tagged , , , , , , .

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *